وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید

پت شاپ
0
وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید آوردن یک توله سگ به خانه یک اتفاق فوق العاده هیجان‌انگیز است. اما اگر به محض ورود او همه امکانات‌تان آماده نباشد این تجربه‌ شیرین، تلخ می‌شود. در اینجا یک لیست برای شما از وسایل مورد نیاز برای توله سگ تازه وارد‌تان آماده…

اصلاح و کوتاهی مو ، شستشو و حمام سگ پامرانیان

آیا لازم است که موهای نژاد پامرانین در طول فصول گرم بطور کامل اصلاح شوند؟ نه! هیچ دلیلی برای اصلاح کامل موهای زیبای پامرانین شما وجود ندارد، چون هوا گرم است. اگر لایه داخلی بطور کامل اصلاح شود، موها هرگز به حالتی که قبلاً بوده اند، رشد نخواهند کرد. پامرانین…

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید

آوردن یک توله سگ به خانه یک اتفاق فوق العاده هیجان‌انگیز است. اما اگر به محض ورود او همه امکانات‌تان آماده نباشد این تجربه‌ شیرین، تلخ می‌شود. در اینجا یک لیست برای شما از وسایل مورد نیاز برای توله سگ تازه وارد‌تان آماده کرده‌ایم. بسیاری از آن‌ها را احتمالا دارید و برخی را نیز باید تهیه کنید.

یک جعبه با اندازه مناسب

سگ‌ها عاشق داشتن محلی برای پنهان شدن هستند. آن‌ها دوست دارند در مکانی مخصوص خودشان امنیت و راحتی داشته باشند. یک جعبه ایده‌آل دارای سه وجه دیواره است با یک وجه باز یا درگاهی که سگ به بیرون، دید و دسترسی داشته باشد. بسیار مهم است که جعبه ای پیدا کنید که از نظر سایز مناسب توله‌تان باشد. اگر جعبه بسیار بزرگ باشد ممکن است توله اشتباهی به دیواره‌های درون آن برخورد کند. همچنین جعبه نباید آن‌قدر کوچک باشد که جایی برای نشستن یا کش و قوس نداشته باشد. در کف آن تعدادی حوله، ملحفه یا پیراهن قدیمی پهن کنید تا سگ بتواند جایی نرم برای خواب داشته باشد. فراموش نکنید حتما چند اسباب بازی جویدنی برایش داخل جعبه‌ قرار دهید.

پنل‌های سیمی

از پنل‌های سیمی(پارک) که در سایزها و طرح‌های متفاوتی وجود دارد تهیه کنید. این پنل‌ها برای محدود کردن ورود به اتاق ومکان‌هایی که دوست ندارید کمک ‌می‌کند.

پد مخصوص دستشویی

این مورد برای توله‌ها که ایمنی بدن‌شان ضعیف است و هنوز اجازه خروج از خانه برای دستشویی را ندارند بسیار مناسب است. همچنین این پدها برای افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یا امکان آموزش توالت در خارج از خانه برای سگ‌شان را ندارند بسیار ضروری است.

اسباب‌بازی‌های جویدنی

یک توله سگ جدید هرچیزی راکه بر سر راهش باشد می‌جود: کفش‌هایتان، لوازم خانه، دی وی دی و … .

از جمله وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدیدتان تعداد زیادی اسباب بازی برای جویدن است. و همیشه زمانیکه مچ او را در حال جویدن وسایل‌تان می‌گیرید به او یک اسباب‌بازی جویدنی بدهید. با اسباب‌بازی‌های متنوع شروع کنید چراکه توله‌ها از نژادهای مختلف و همچنین هر توله، به سمت چیزهای مختلفی جذب می‌شود.

باید چند بار آزمون خطا کنید تا دستتان بیاید که سگ‌تان چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارد. با یک بسته از استخوان‌های سگ، اسباب بازی‌های صدادار (سوتک دار) ، اسباب‌بازی‌های پشمالو و توپ‌های پلاستیکی شروع کنید

قلاده

حتی اگر سیستم ایمنی توله سگ شما به اندازه‌ای قوی نشده که آمادگی خروج از خانه را داشته باشد، می‌توانید قلاده را به او نشان دهید و او رابه استفاده از آن عادت بدهید. بهترین نوع قلاده، قلاده‌های کتفی (یا ایمن از خفگی) است.

اسپری سیب تلخ

بعد از آشنایی سگ با خانه‌تان، حتما هنوز وسایلی وجود دارد که نمی‌توانید از دسترس او خارج کنید. مانند برخی لوازم خانه. اسپری سیب تلخ را به اکثر لوازم خانه ‌می‌توان زد. این اسپری برای انسان‌ها بدون بو است، اما برای سگ‌ها طعم تند و زننده‌ای دارد و دهان کنجکاو آن‌ها را از وسایل دور نگه می‎‌دارد.

غذا و ظرف غدای سگ

این مورد کاملا واضح است. حتما آن رت درون لیست وسایل مورد نیاز برای توله سگ تان یادداشت کنید. یک توله سگ نیاز دارد سه بار در روز غدا بخورد و اکثر مواقع در کنار آن به یک کاسه آب تازه نیز نیاز دارد. غذای سگ با کیفیت که دامپزشک‌تان توصیه کرده را بخرید. و آن را در یک ظرف غذای استیل ضدزنگ برایشان بگذارید. فولاد باکتری کمتری نسبت به شیشه یا پلاستیک، در خود جذب می‌کند.

تمیزکننده‌ های آنزیمی

حتی سگی که بسیار عالی تربیت شده نیز گاهی در خانه در یک نقطه مشخص اشتباهی دستشویی می‌کند و باید در عرض چند ثانیه تمیز شود. تفاوت میان تمیزکننده‌های آنزیمی و شوینده‌های معمولی که در خانه دارید این است که تمیزکننده‌های آنزیمی بویی که فقط سگ‌تان می‌تواند احساس کند را نیز از بین می‌برد. این امکان باعث می‌شود مکان‌های نامناسب در خانه‌تان  برای او یادآور محل دستشویی نباشد.  از هرگونه مواد تمیزکننده که دارای آمونیاک است پرهیز کنید. این ماده شیمیایی بویی دقیقا مشابه با ادرار سگ دارد و سگ‌ها نیز دوست دارند به همان مکانی که قبلا برای دستشویی رفته بودند بروند. با استفاده از اینمواد آن‌ها را به اشتباه خواهید انداخت.

اصلاح و کوتاهی مو ، شستشو و حمام سگ پامرانیان

آیا لازم است که موهای نژاد پامرانین در طول فصول گرم بطور کامل اصلاح شوند؟

نه! هیچ دلیلی برای اصلاح کامل موهای زیبای پامرانین شما وجود ندارد، چون هوا گرم است. اگر لایه داخلی بطور کامل اصلاح شود، موها هرگز به حالتی که قبلاً بوده اند، رشد نخواهند کرد. پامرانین بخاطر موهای بلندش معروف است و اصلاح آن درواقع کمک چندانی به خنک کردن این سگ نمی کند.

پیرایش (که به معنای اصلاح کامل و تبدیل کردن پامرانین به بو (Boo) نمی باشد) اقدام بسیار مناسبی است و معمولاً توسط یک آرایشگر حرفه ای سگ انجام می گیرد.
کمی تغییر در ظاهر سگ برای تمیز و مرتب نگه داشتن آن می تواند هر 2 تا 3 ماه یکبار (درصورت نیاز) انجام گیرد. نباید هدفتان اصلاح کامل موها باشد، بلکه فقط مرتب کردن موهایی که رشد نسبتاً بیشتری دارند و چیدن ۳ تا ۴ سانتیمتر از نوک موهایی که بنظر خشک می رسند، کافی است. این نوع اصلاح می تواند به مرتب ماندن موها کمک کرده و موهای بلند محافظ را تقویت کند.
بسیاری از صاحبان سگ، پیرایش (یا اصلاح کامل، استثنائاً در این یک مورد) موهای اطراف مقعد را برای حفظ بهداشت انجام می دهند که کار بسیار مناسبی است. درواقع، این کار می تواند کمک بزرگی به حفظ پاکیزگی کلی موها کند، چون مدفوع براحتی به موهای بلند این ناحیه می چسبد.

انگشتان زائد

انگشتان زائد در بعضی نژادها اصلاً وجود ندارد، مثل چیواوا. با این حال، درمورد پامرانین، تصمیم درباره نگه داشتن یا چیدن ناخن انگشتان زائد معمولاً به عهده صاحب آن بوده و به عناصر متعددی بستگی دارد.

با این حال، برای نگهداری و مراقبت صحیح، خیلی نباید به این مسئله طبیعی وابسته بود.
باید مرتب ناخن ها را چک کنید، بسیاری از صاحبان سگ این ناحیه را نادیده گرفته و نیازی به کوتاهی ناخن نمی بینند، تا وقتی که صدای «کلیک کلیک» ناخن های بلند را روی سطح سخت زمین می شنوند. اگر ناخن ها خیلی بلند شوند، بسرعت توی پوست رفته و آسیب وارد می کنند.
بسیاری از صاحبان سگ، این کار را به آرایشگرهای حیوانات خانگی می سپارند؛ با این حال، اگر پامرانین شما آرام باشد، می توانید این کار را در خانه انجام دهید.
توصیه می شود از یک سوهان برقی بجای ناخن گیر استفاده کنید؛ کار با این وسیله آسان و سریع است و احتمال کمی برای اشتباه وجود دارد، چون براحتی ناخن ها را سوهان می کند و آنها را نمی چیند. اگر پامرانین شما زیر ۲ کیلو گرم است، از یک نوار سوهان ناخن 120-100 استفاده کنید.
تنها نقطه ضعف سوهان برقی، صدایی است که تولید می کند؛ با این حال، مدل های با کیفیت، صدای کمتری ایجاد می کنند اما با همه اینها، حتی چموش ترین و ترسوترین پامرانین ها هم می توانند براحتی با این مشکل کنار بیایند.

اصلاح مو پامرانیان

اگر پامرانین دارید، باید وقتی را برای اصلاح آن اختصاص دهید و از این کار لذت ببرید. وقت و تلاشی که به اصلاح پامرانین اختصاص می دهید، به هیچ وجه هدر نمی رود.
این نژاد به موهای ضخیم دولایه معروفند که بسیار بادوام هستند، اما این دوام تنها با اصلاح و آرایش صحیح حفظ می شود. اگر پامرانین شما موی نامرتبی دارد یا شبیه پامرانینی که انتظار دارید نیست، احتمالاً به یک تکنیک، انتخاب محصولات مناسب برای مو یا یک پیرایش دقیق برای اصلاح و آرایش آن نیاز دارید.
خیلی از افراد نمی دانند که اصلاح و آرایش موی پامرانین های نر و ماده با یکدیگر متفاوت است، با این حال، بغیر از ریزش شدید مو پس از یک دوره گرما که نیازمند برس کشیدن بیشتر است، مراقبت از مو برای هر دو جنس، یکسان می باشد.

نکات مربوط به اصلاح و آرایش مو

1) طبق برنامه زمانبندی شده پیش بروید. پامرانین ها باید یک روز درمیان یا زمانی که ریزش شدید مو دارند، هر روز، برس کشیده شوند.
پامرانین ها باید هر سه هفته یکبار حمام شوند، مگر اینکه شرایط بگونه ای باشد که نیاز به حمام بیشتر داشته باشند (مثلاً گلی شده باشند و از این دست موارد).

2) هدفی که همواره باید در ذهن داشته باشید، جلوگیری از درهم رفتن و گره خوردن موها به یکدیگر می باشد. این حالت زمانی رخ می دهد که رشته های مو در یکدیگر پیچ می خورند و به هم گره می خورند. برس کشیدن مرتب، این مشکلات را برطرف می کند.
روش صحیح به این ترتیب است:

شانه کردن، برس کشیدن، شانه کردن (در ادامه ابزار اصلاح و آرایش مو معرفی می شوند). برای رفع گره یا پیچ خوردگی: اگر متوجه گره و پیچ خوردگی شدید، دست های خود را با شامپوی حمام پامرانین کف آلود کرده و سعی کنید که گره را برطرف کنید. شما و پامرانینتان باید شکیبا باشید، پس از این کار اسباب بازی مورد علاقه اش را به او بدهید.
اگر این کار جواب نداد، باید آنرا به شیوه صحیح دیگری باز کنید تا از رشد آن جلوگیری شود. هر روز موهای بیشتری گره می خورند و نمی توان به این کار پایان داد. این مشکل، باعث کشیده شدن پوست شده و برای سگ ایجاد ناراحتی می کند.
می توانید از ابزار ضد گره مانند شانه گره بازکن استفاده کنید و گره را از بین ببرید. با این روش، گره بدون آسیب رساندن به بقیه موها، رفع می شود.
3) هرگز موی خشک را برس نکشید. این کار می تواند مشکلاتی را بدنبال داشته باشد. هرچند این کار یکدفعه به موها آسیب نمی رساند، برس کشیدن موهای خشک، اثرات تجمعی دارد که می تواند بمرور زمان پوشش موی سگ را از بین ببرد؛ موها بخاطر موخوره ممکن است ضعیف شوند، حذف لایه محافظ ساقه مو ممکن است اتفاق بیافتد.

از یک اسپری ماسک مو استفاده کنید که:

 • از موها درمقابل اصطکاک تماسی محافظت کند
 • از موخوره جلوگیری کند
 • یک لایه محافظ درمقابل نور خورشید در تابستان (که می تواند باعث کم رنگ شدن موها شود) و همینطور درمقابل هوای سرد در زمستان (که می تواند باعث خشک شدن پوست و مو شود) ایجاد کند
 • از بروز مسائل ناخوشایند جلوگیری کند
 • رایحه خوشبو و احساس پاکیزگی ایجاد کند

وقتی موها را برس می کشید، این کار را به آرامی از فاصله ۳ سانتی متر از ریشه توله ها و ۲.۵ سانتی متر از ریشه بالغ ها انجام دهید. سپس با استفاده از روش شانه – برس – شانه، از پایین تا نوک موها را شانه بکشید.
بخش هایی که باید شانه کنید:

ابتدا سینه، بعد گردن، بعد پاها، بعد پشت و پهلوها و درنهایت، دم.

دم را فراموش نکنید، زیرا موهای این قسمت نیز ممکن است به هم گره بخورند.

4) از ابزار مناسب اصلاح و آرایش مو استفاده کنید. ابزار مناسب اصلاح و آرایش مو، به شیوه ای بهداشتی، پوست را تحریک کرده، روغن بدن را در کل ساقه مو پخش کرده، موها را نرم کرده و آنها را از گره خوردن محافظت می کند. وسایل ارزان قیمت اصلاح و آرایش مو، این کارها را انجام نمی دهند و ممکن است باعث شکستگی موها شوند. بنابراین، برای چند ابزار مناسب هزینه کنید و به سلامت پوست و موی زیبای پامرانیانتان کمک کنید.

 • برس سیمی نرم برای بیرون آوردن موهای ریخته شده مناسب است.
 • برس سوزنی برای اصلاح و آرایش مو و برای سالم نگه داشتن خز مناسب است. اندازه 27 میلی متری توصیه می شود.
 • شانه فلزی دوطرفه نیز برای بررسی گره ها و انجام روش شانه – برس – شانه مناسب است.
 • شانه فلزی دو سطحی را برای شانه کردن پامرانین انتخاب کنید. طرفی که دندانه های پهن تری دارد برای کل موهای بدن مناسب است؛ طرفی که دندانه های ریزتری دارد برای قسمت های کوچک بدن مانند صورت و همینطور پنجه ها مناسب است.

نحوه تمیز کردن نوزادان:

وقتی سگ مادر تمیز کردن توله های خود را متوقف کرد، وقت آن است که صاحب آنها، شروع به اصلاح و تمیز کردنشان بکند. این معمولاً زمانی رخ می دهد که توله تقریباً 6 هفته سن دارد.
اگر پامرانین شما توله دارد، باید مراقب باشید ببینید چه زمانی مادر این کار را به شما محول می کند.
برای تمیز نگه داشتن توله های 6 تا 7 هفته ای، فقط کافیست بدن توله ها را با یک حوله یا لیف نرم مرطوب شده با آب گرم یا دستمال مرطوب ضدحساسیت تمیز کنید. این روش یکی از مهم ترین عناصر در گام اول برای اجتماعی کردن توله ها، کمک به آنها برای خو گرفتن به انسان ها، لمس شدن و ارتباط برقرار کردن بحساب می آید.

اهمیت حمام:

خیلی مهم است که پامرانین خود را بطور مرتب حمام کنید، حتی اگر در ظاهر نیازی به آن نداشته باشد. پامرانین باید هر 3 هفته یکبار حمام شود، مگر اینکه شرایط خاصی را پشت سر می گذرانید که نیاز به دفعات بیشتری حمام دارد (ریزش مو، کنه و غیره) یا اینکه پامرانین شما خیلی کثیف شده باشد. قانون سه هفته یکبار، دلبخواهی نیست اگر بیش از این میزان، سگ خود را حمام کنید، پوست و مو ممکن است خشک شود، حتی اگر از محصولات مناسبی استفاده کنید. زیرا اگر دائماً و بطور مکرر ترشحات و روغن طبیعی بدن را از روی پوست و مو بشویید، حتی محصولات خیلی حرفه ای نیز نمی توانند آنها را حفظ کنند.
از طرف دیگر، اگر به اندازه کافی پامرانین خود را حمام نکنید، روغن و ترشحات طبیعی بدن تجمع خواهند کرد. این باعث می شود پوست سگتان چرب شود و بوی بدی از خود منتشر کند، زیرا موهای مرده ریز در این روغن باقی می مانند، همچنین منافذ پوست نیز مسدود می شوند.

دستورالعمل استحمام پامرانیان

 

 • آماده سازی حمام:

اغلب پامرانین ها در سینک بهتر شسته می شوند تا در یک وان بزرگ حمام. سینک آشپزخانه معمولاً شکل و اندازه مناسبی برای استحمام دارد؛ ابتدا مطمئن شوید که بطور کامل آن را شسته اید.

یک پد غیرلغزنده یا یک حوله کوچک روی سطح حمام قرار دهید تا از لغزش و سر خوردن جلوگیری شود.
از آب گرم استفاده کنید (دما را با قسمت داخلی مچ دست چک کنید). همه لوازم موردنیاز را نزدیک دست خود بگذارید. قبل از اینکه پامرانین را در سینک قرار دهید، آن را با ۲ تا ۵ سانتی متر آب پر کنید، زیرا باز کردن شیر آب می تواند موجب تحریک و هیجان سگتان شود.
آماده سازی پامرانین: باید قبل از حمام کردن پامرانین، موهای او را بطور کامل شانه کنید. این کار باعث می شود هیچ گره یا درهم رفتگی در موها وجود نداشته باشد و موها براحتی شستشو شوند. از یک شانه فولادی دوسطحی برای این کار استفاده کنید. همراه با شانه از ماسک مو نیز استفاده کنید.
برای جلوگیری از ورود آب به داخل گوش ها، تکه های کوچکی از توپ های استریل شده پنبه را داخل کانال بیرونی قرار دهید (آنها را خیلی به داخل فشار ندهید).

 

 • حمام کردن:

1) موها را مرطوب کنید. اگر شلنگ یا دوش دارید از آن برای مرطوب کردن موها استفاده کنید. اگر ندارید، از یک فنجان کوچک استفاده کنید. از آنجا که پوشش پامرانین از دو لایه خز تشکیل شده است، رسیدن آب به پوست، اندکی زمان می برد، وقت کافی برای مرطوب کردن کامل پوست و موی سگتان اختصاص دهید.

درغیر اینصورت، نمی توانید بطور کامل قسمت های نزدیک پوست یعنی جاییکه روغن و چربی بدن وجود دارد را تمیز کنید.
2) از شامپو استفاده کرده و همه قسمت های بدن را لیف بکشید ازجمله دم، پاها، زیرشکم و غیره. لیف کشیدن پامرانین 3 تا 5 دقیقه زمان می برد. اگر احساس می کنید که به اندازه کافی کف ایجاد نشده، شامپو و آب بیشتری استفاده کنید.
3) هنگام آب کشی کردن شامپو، بهتر است از یک نازل پاششی (دوش) استفاده کنید، زیرا باعث می شود آب براحتی از همه جای پوست شسته شود. آب کشی صحیح بخش مهمی در اصلاح و آرایش مو بحساب می آید، زیرا بقایای شامپوی باقیمانده روی پوست یا مو باعث توقف جریان هوا شده و مشکلاتی را برای پوست و مو بوجود می آورد.
4) از نرم کننده استفاده کنید. پس از شامپو زدن و آبکشی کردن، از نرم کننده استفاده کنید (در ادامه جزئیات بیشتر درمورد انتخاب بهترین محصولات ارائه می شود). مقدار مناسبی نرم کننده بزنید بگونه ای که همه موها آغشته شوند.
5) نرم کننده را آبکشی کنید. برای این کار وقت بگذارید. حتی زمانی که مطمئن شدید به اندازه کافی آبکشی کردید، یکبار دیگر این کار را انجام دهید. محصولات حرفه ای به شما کمک می کنند، اما آنها نیز باید شسته شوند. درغیراینصورت، بقایا می تواند روی پوست و مو باقی بماند. این بقایا معمولاً در نزدیکی پوست تجمع می کنند، پس آبکشی به میزان کافی، ضروری است.
6) پس از اتمام حمام، پنبه ها را بردارید و همه جای بدن سگتان را با یک حوله نرم با قدرت جذب بالا، خشک کنید. هرگز حوله را روی موها نسابید. این کار می تواند فاجعه به بار بیاورد و در عرض چند ثانیه هزاران گره ایجاد کند و می تواند موها را کاملاً از بین ببرد.
درعوض، با حوله حرکات نرم و آرامی روی موها بکار ببرید تا رطوبت جذب شود. گوش ها را حتماً خشک کنید، هم داخل گوش (فقط تا جایی که حوله می رسد) و هم بیرون آن، زیرا رطوبت می تواند مشکلاتی را در این نواحی بوجود آورد.
محصولات حمام

نوع شامپو و نرم کننده بسیار مهم بوده و نقش حائز اهمیتی در ظاهر پوست و مو ایفاء می کنند. هرگز از لوازم حمام انسان و همینطور از شامپوهای عمومی سگ استفاده نکنید. این شامپوها ظاهر نامناسبی در پوست ایجاد می کنند و بعلت پاک کننده هایی که دارند، باعث می شوند موها خشک و شکننده شوند.

شما به شامپوی با کیفیتی نیاز دارید که در شستن کثیفی، زائدات و روغن و ترشحات بدن مؤثر باشد و درعین حال آسیبی به فولیکول های مو نزند. شامپو باید حاوی مرطوب کننده و نرم کننده باشد و باید تعادل pH مناسبی برای حفظ سلامت پوست و مو داشته باشد.
درمورد نرم کننده، نرم کننده ای نیاز دارید که در حفاظت از مو مؤثر بوده و ظاهری زیبا و نرم ایجاد کند، بدون اینکه برای سگ سنگین باشد (زیرا ظاهر کرکی و پف کرده آنرا که پامرانین ها به آن مشهور هستند از بین می برد).

 • پاک کردن بدن بین نوبت های حمام

بسیاری اوقات شما تمایل دارید که پامرانین خود را تمیز کنید اما نه به صورت استحمام کامل (اگر نخواهید که بیش از هر سه هفته یکبار سگ خود را حمام کنید، می توانید این کار را نکنید).
چند نمونه از مواردی که نیاز به تمیز کردن هست:
بعد از اینکه از بیرون می آیید، پنجه ها را تمیز کنید (اگر پامرانین شما حساسیت فصلی دارد، این کار ضروری است)
پس از غذا خوردن، صورت را تمیز کنید
ناحیه چشم را تمیز کنید تا از ایجاد لکه اشک جلوگیری شده و زائدات چشم قبل از تجمع و چسبیدن، پاک شوند
بعد از بازی کردن بیرون از خانه، موها را تمیز کنید
هر ناحیه ای که ممکن است ادرار به آنجا پاشیده شده باشد، روی موها یا شکم را تمیز کنید
به همین دلیل، به یک وسیله پاک کننده با کیفیت سگ نیاز دارید. از یک ماده دوستدار محیط و قابل تجزیه زیستی استفاده کنید که با ترکیباتی ساخته شده است که باعث براقی و تمیزی پوست و مو می شوند.

مراقبت تابستانی از پامرانین

پامرانین ها در تابستان خیلی سریع گرم می شوند و خیلی اهمیت دارد که دلیل آن را بدانید تا بتوانید جلوی اشتباهات را گرفته و اقدامات مناسبی را انجام دهید.

 •  پیرایش و اصلاح مو در تابستان

شاید خیلی مهم به نظر نرسد اما باید توجه داشته باشید که پوشش موی ضخیم پامرانین اصلاً باعث نمی شود که توله ها یا سگ های بالغ در تابستان گرم تر شوند.خیلی از مردم فکر می کنند که این پوشش خز ضخیم مثل پیچاندن یک پتوی ضخیم به دور خود در یک روز گرم می باشد. درصورتیکه سگ ها بسیار با ما تفاوت دارند.
در زمستان، برای گرم کردن خانه از عایق مناسب استفاده می شود، اما در تابستان مسدود کردن جریان هوای گرم و خنک نگه داشتن خانه نسبت به آنچه همیشه هست، صورت می گیرد. این دقیقاً همان کاری است که خز پامرانین انجام می دهد.
روزنه های پوست روی بدن یک سگ هیچگونه تعریقی ایجاد نمی کنند. تعریق از طریق پنجه ها و زمانی که سگ نفس می کشد، رخ می دهد. تراشیدن بدن پامرانین در فصل تابستان به چند دلیل کار مناسبی نیست:
این کار آسیب رسان است؛ با این کار هرچیزی را که مانند یک سیستم خنک کننده طبیعی عمل می کند، از بین خواهید برد.
اگر پوشش بدن تراشیده شود، پرتوهای خورشید به پوست برخورد می کنند و باعث سوختگی پوست و درنهایت باعث خشکی شدید پوست می شوند.
اگر لایه داخلی پوشش سگ اصلاح شده باشد، موها هرگز دوباره به شکلی که قبلاً بودند، رشد نخواهند کرد که واقعاً ناراحت کننده است.
خب، چه کاری می توان انجام داد؟ قطعاً می توانید موی پامرانین خود را در تابستان پیرایش کنید. موهای بلند که بطور منظم تمیز نمی شوند، نامرتب شده و موهای محافظ به گونه ای که باید، رشد نمی کنند. این امر سبب می شود که جریان هوا در هوای گرم بدرستی انجام نگیرد.
چیدن موها به اندازه ۱.۵ سانتی متر (برای توله ها) و تا ۳ سانتی متر (برای بالغ ها) می تواند باعث مرتب شدن موها شود. موها دوام بیشتری خواهند داشت، جریان هوا در روزهای داغ تابستان بخوبی صورت می گیرد و حفاظت از موها بدرستی انجام خواهد شد.
اگر برای اصلاح سگتان، به آرایشگر متخصص مراجعه می کنید، حتماً به او بگویید که قصد ندارید پوشش بدن پامرانین خود را بتراشید. هدف، یک پیرایش ساده برای تمیز کردن سگ می باشد، بدون اینکه لایه داخلی اصلاً لمس شود.

 •  محیط داخل خانه را درصورت لزوم با پامرانین خود سازگار کنید

اگر دستگاه تهویه هوا دارید، نگران راحتی پامرانین خود در روزهای گرم و داغ نباشید، با این حال، یک طرح پشتیبان نیز در زمان قطعی برق باید درنظر گرفته شود. اگر سرکار هستید و پامرانین شما در خانه تنها هست، پیشنهاد می شود روزی یکبار وصل بودن برق منطقه خود را چک کنید.
جایی که پامرانینتان را در زمان هایی که خانه نیستید نگه داری می کنید، مجدداً ارزیابی کنید. خورشید در طول تابستان با زاویه ای بسیار متفاوت تر از زمستان به خانه می تابد و پرتوهای آفتاب بسیار شدیدتر خواهند بود. زمانی که خانه را ترک می کنید ممکن است سگ شما راحت بنظر برسد، اما آیا خورشید تا ساعت 3 از چشم او پنهان خواهد بود؟
درصورت لزوم، اسباب بازی یا جای نگهداری سگتان را در نقطه ای قرار دهید که نور مستقیم خورشید به آن نتابد (یا پرده ها را بکشید) و مطمئن شوید که مستقیماً زیر یا روی دریچه های کولر قرار نداشته باشد، زیرا اگر پامرانین کل روز در معرض هوای سرد قرار داشته باشد، دچار لرزش شدید در اثر سرما می شود.
در ادامه، روش های بیشتری را برای خنک نگه داشتن پامرانین در تابستان مورد بحث قرار خواهیم داد که می توانند در مواقعی که کولر کار نمی کند، بکار گرفته شوند.
آیا این یک تصویر در آینه است؟ خیر، این عکس تس (ماده، 7 ماهه) و توبی (نر، 10 ماهه) است، با تشکر از پرینسی ماری وارگس
3) یک یا چندتا از این روش ها را برای خنک کردن پامرانین انتخاب کنید – خورشید می تابد و امروز یک روز تابستانی فوق العاده است !
شما می خواهید پامرانین­تان هم از تابستان لذت ببرد … اما نگرانید که سگتان گرمش شود؟ اگر برنامه داشته باشید، اینطور نخواهد شد. روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کنند که توله یا پامرانین بالغ شما احساس راحتی کند:
. زیراندازهای خنک کننده. این وسایل، آیتم های فوق العاده ای هستند که واقعاً به پامرانین شما در تابستان کمک می کنند. شما به یک زیرانداز خنک کننده نیاز دارید که نیازی به برق نداشته باشد. این زیراندازها، پدهای ژله ای خاصی هستند که با نیروی فشار فعال می شوند؛ با لمس کردن آنها احساس خنکی نمی کنید، زیرا این پدها با گرفتن گرمای اضافی بدن سگ ها کار می کنند.
این پدها تا 4 ماه راحت هستند. وقتی پامرانین از روی پد بلند می شود، پد مجدداً شارژ می شود و کمی بعد دوباره قابل استفاده می باشد.
پد ژله ای بادوامی را بیابید که اندازه آن با پامرانین شما منطبق باشد. برای بسیاری از پامرانین ها، سایز کوچک مناسب است. اگر پامرانین شما نسبتاً کشیده است.

و یا تمایل دارد دست و پای خود را بکشد، یک سایز متوسط تهیه کنید.
نکته مهم درمورد این پدها این است که براحتی قابل حمل هستند. می توانید زمانی که با پامرانین خود در یک روز داغ باربیکیو به بیرون می روید و یا حتی در ساحل نیز از آن استفاده کنید. می توانید آنرا هنگام گردش با سگتان، همراه خود برده و در نیمه راه اجازه دهید پامرانین­تان روی آن استراحت کند … این پدها در خانه نیز بخوبی بکار می روند.

 • تخت های سفری: این تخت ها در تابستان فوق العاده هستند، زیرا مکانی را برای پامرانین فراهم می آورند که روی آن استراحت کرده و هوا زیر بدن او جریان داشته باشد؛ همین به تنهایی می تواند به خنک شدن یک سگ پشمالو کمک کند. این تخت ها قابل حمل هم هستند و براحتی در داخل و بیرون خانه مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین نوع آنها که جریان فوق العاده هوا را امکانپذیر ساخته و کاملاً محکم است.
 • جلیقه/قلاده خنک کننده: این وسایل درصورتی که بخواهید سگتان را چندین ساعت در هوای گرم بیرون از خانه نگه دارید، بسیار ایده آل می باشند. می توانید از این وسیله بجای قلاده معمولی پیاده روی پامرانین خود استفاده کنید، زیرا قلاده به آن متصل می شود.

یک جلیقه خنک کننده با کیفیت انتخاب کنید که بسیار راحت (سبک وزن) باشد، براحتی پوشانده و از تن درآورده شود و حتی وقتی که نور خورشید بسیار شدید است، توله یا پامرانین بالغ شما را به آرامی خنک کند.
روش های زیادی برای جلوگیری از گرم شدن حیوان­تان وجود دارد و معمولاً توسط کسانی که در مکان های بسیار گرم بکار گرفته می شوند. این روش ها به شما این امکان را می دهد که در تابستان با پامرانین خود بیرون بروید و درعین حال احساس راحتی و خنکی را برای او ایجاد کنید.

روش های حمل و جابجایی سگ پامرانیان

اگر قرار است برای مدت طولانی در یک روز داغ تابستانی پیاده روی کنید، چرا اجازه نمی دهید که سگتان سواره باشد؟ روش های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد، ازجمله کیف های حمل که پامرانین شما را روی ران های شما نگه می دارند. توله یا سگ بالغ شما می تواند همه محیط پیرامون را ببیند اما مجبور نیست خودش در گرما فعالیتی انجام دهد. همچنین، بسیاری از سگ ها در این کیف ها به استراحت می پردازند زیرا هنگام راه رفتن، حرکت ریتمیک ایجاد میشود.
آیا پامرانین شما برای حمل، خیلی سنگین است؟ یا اینکه آیا بدنبال یک روش خیلی راحت همراه با سایه برای همراه بردن سگتان هستید؟ کالسکه حیوان خانگی برای شما مناسب است. اغلب این وسیله ها، برای سگ های 9 یا حتی 13 کیلوگرم نیز مناسب بوده و وسیله جابجایی راحتی برای گردش های بیرون از خانه بحساب آمده و از نور خورشید نیز در امان است.
همانطور که گفتیم، یک پیرایش سبک می تواند به آماده شدن پامرانین ها برای فصل تابستان کمک کند، با این حال، استفاده از تکنیک های اصلاح و آرایش برای سالم نگه داشتن پوست و مو نیز حائز اهمیت است. در ادامه اقداماتی که باید در این زمینه انجام دهید، آمده است:

 •  پوست و مو را بطور کامل و منظم برس بکشید. باید تمرکزتان بر تمیز کردن پوست و مو و رفع موهای مرده با برس کشیدن منظم کل بدن باشد، مطمئن شوید که تا لایه داخلی را برس می کشید. با آمدن فصل بهار، مو ریزش خواهد کرد؛ اما در تابستان فرایند رویش مجدد موها بطور دائم رخ می دهد … همه موها رشد کرده، باقی می مانند و می ریزند.

و خیلی مهم است که به این فرآیندها توجه داشته باشید، زیرا موهای مرده مانع جریان هوا شده و روزنه های پوست را مسدود می کنند. همچنین، مرحله بعدی یعنی استفاده از یک اسپری با کیفیت حفاظت از مو برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خز زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که در طول تابستان مو را بخوبی برس کشیده باشید.

 • از یک اسپری ماسک موی مناسب برای پوشش پامرانین خود استفاده کنید. این اسپری می تواند خیلی مفید باشد … حتی 20 دقیقه نور مستقیم خورشید (چندین بار در هفته) می تواند باعث آفتاب سوختگی پوشش شود. رنگ های سیاه، قهوه ای شکلاتی و سایر رنگ های متوسط تا تیره بمرور زمان رو به قرمزی می گذارند و رنگ های روشن تر نظیر کرمی، برنز، نارنجی و سفید، کدر و مات بنظر خواهند رسید.

بنابراین، بهتر است از این اسپری ها برای حفاظت از خز سگتان درمقابل آسیب خورشید در فصل تابستان استفاده کنید، حتی اگر فقط برای پیاده روی پامرانین خود را بیرون می برید. این اسپری ها یک گزینه بسیار مناسب برای اصلاح و آرایش تابستانی پامرانین ها بحساب می آیند.

مروری بر اصلاح موی پامرانین ها
ویژگی های بسیاری وجود دارد که این نژاد را بسیار فوق العاده می سازند، یکی از آنها دولایه بودن پوشش آنهاست. یکی از القاب پامرانین ها، توپ مو می باشد. این پوشش بسیار جالب است ! توله ها موهای کوتاه تر و نرمی دارند. گاهی اوقات بین 4 تا 6 ماهگی و گاهی اوقات بین 9 تا 11 ماهگی (اصطلاحاً)، 80 درصد توله پامرانین ها وارد مرحله ای می شوند به نام «توله های بی ریخت». این مرحله زمانی است که پوشش بدن آنها خیلی سریع شروع به ریزش کرده و باعث می شود برای مدتی کوتاه، ظاهری احمقانه داشته باشند. سپس، پوشش فوق العاده سگ های بالغ شروع به رشد می کند. تغییر رنگ ممکن است در همین مرحله رخ دهد.
ایمیل های بسیاری در طول این سال ها از افراد دریافت کردیم که می پرسند آیا اصلاح پامرانین، صحیح است؟ بنابراین، اجازه دهید راجع به این موضوع بحث کنیم …

 • آیا این فرآیند، پوشش سگ را تحت تأثیر قرار می دهد؟

در بسیاری از موارد، بله تحت تأثیر قرار می دهد. کسانی که تمایل دارند نحوه تبدیل ظاهر پامرانین معمولی به پامرانین بو را بدانند باید از آنچه اتفاق می افتد آگاه باشند. وقتی لایه داخلی و متراکم پوشش چیده می شود، ممکن است دوباره به این طول و بافت فوق العاده ای که همیشه بوده، رشد نکند. این فرآیند بیشتر زمانی پوشش را تحت تأثیر قرار می دهد که نه تنها لایه رویی پیرایش شده است، بلکه لایه زیرین هم اصلاح می شود.

 • آیا اثرات دیگری هم وجود دارد؟

بله! پامرانین یک سگ کوچک و آسیب پذیر است (در حالت رشد کامل، 1.5 تا 4 کیلوگرم وزن دارد). افرادی که یک پامرانین اصلاح شده دارند و قبلاً نیاز داشتند در برابر محیط های سرد از آنها محافظت کنند، متوجه خواهند شد که توله یا سگ بالغ آنها به محافظت بسیار بیشتری دربرابر محیط های سخت و خشن نیاز خواهد داشت. سگ های اصلاح شده، بدون خزی که برایشان ایجاد گرما می کند، وقتی در زمستان بیرون از خانه هستند (برای حمام و ورزش)، دمای مرکزی بدنشان را بسرعت از دست می دهند.

 • چرا پامرانین باید اصلاح شود؟

چند دلیل برای اصلاح پامرانین ها توسط صاحبانشان وجود دارد.
1) هرچند ما با این روش موافق نیستیم، اما بعضی از پرورش دهندگان، سگ های بالغ خود را اصلاح می کنند. چرا؟ چون نمی توانند به آرایش و پیرایش این تعداد زیاد سگ رسیدگی کنند … با اصلاح سگ های بالغ، خود را از شر رسیدگی به گره خوردگی و درهم رفتگی موها و برس کشیدن آنها و موارد دیگر رها می سازند. از آنجاکه آنها سگ های خاص را به فروش نمی رسانند، احساس می کنند که مهم نیست اگر خز چیده شود.
2) بعضی مالکان سگ نیز به همین دلیل پامرانین های خود را اصلاح می کنند. شاید درکل از نیازهای آرایش و پیرایش پامرانین قبل از آوردن آن به خانه آگاهی نداشتند …. و بعد که متوجه شدند که این نژاد کوچک زیبا حداقل هر سه روز یکبار، نیاز به برس کشیدن و شانه زدن دارد، تصمیم گرفتند که کل موهای زیبا و دوست داشتنی سگشان را بزنند.
3) گاهی اوقات درمواردی که پامرانین مورد بی توجهی قرار گرفته شده است، درواقع هیچ انتخاب دیگری وجود ندارد. بسیاری از پامرانین هایی که از صاحبان سوءاستفاده گر یا بی توجه و یا از افراد توله کش نجات داده شده اند، دارای پوشش بسیار درهم و گره خورده ای هستند که هیچ روشی برای نجات آن وجود ندارد.
در این نوع درمان پامرانین نجات یافته، کل پوشش باید اصلاح شود زیرا تنها راه رهاسازی سگ از شر گره ها و نمدهای شدید که باعث کشیدگی پوست و انسداد جریان هوا می شوند، همین می باشد.

 • گرمای تابستان؟

بعضی از افراد می پرسند آیا به نفع پامرانین نیست که کل لایه رویی پوشش درطول ماه های گرم تابستان، اصلاح شود. پاسخ «خیر» است. این لایه داخلی است که ضخیم و متراکم می باشد و همین لایه است که باعث می شود یک سگ کوچک مانند پامرانین، احساس گرمای بیش از حد کند (اگر برای مدت طولانی زیر نور سوزان خورشید باشد و بخصوص وقتی که بدون آب به فعالیت می پردازد – سعی کنید در روزهای گرم، همیشه در سایه یا قبل از ساعت 10 صبح یا بعد از 6 بعداز ظهر قدم بزنید و آب نیز همراه خود داشته باشید.) اما، شما نمی توانید این پوشش داخلی را اصلاح کنید. پوشش بیرونی بلند و نازک است … پامرانین خود را در یک روز بادی بیرون ببرید و ببینید که چطور این موها در باد به اهتزاز درمی آیند … این موها مانع جریان هوا نمی شوند.
بنابراین، اصلاح کردن پامرانین برای فصول گرم، واقعاً اقدام مفیدی نمی باشد. در ادامه به توصیه های مربوط به پیرایش سگ توجه کنید.

 • اصلاح و پیرایش مناسب

اگر کسی نخواهد یک سگ پشمالو و موبلند داشته باشد، نباید یک پامرانین انتخاب کند. باید گفت که نواحی بسیار اندکی در این نژاد وجود دارد که باید اصلاح یا چیده شود …
نواحی اطراف مقعد. این کار برای مسائل بهداشتی حائز اهمیت است. موهای بلند این ناحیه باعث می شوند که مدفوع براحتی به موها بچسبد. بنابراین، بخاطر پاکیزگی و مسائل بهداشتی، اصلاح این ناحیه کوچک زیر دم قابل قبول است، بحدی که از چسبیدن مدفوع به پوشش جلوگیری شود. همچنین، این اقدام به صاحب سگ کمک می کند که توجه بیشتری به غدد مقعدی داشته باشد.
کف پنجه ها. وقتی به کف هر پنجه نگاه می کنید، نباید موها بین پنجه ها بیرون زده باشد و از پنجه ها بلندتر باشد. بنابراین، باید بادقت تمام موهای این ناحیه را با قیچی بگیرید.
داخل گوش ها. این قسمت را نباید اصلاح کرد یا با قیچی چید، بلکه باید با موچین گرفت. هر یک از موهای بلندی که از گوش ها بیرون زده باشد باید گرفته شود. اگر باقی بمانند و بیشتر رشد کنند، می توانند رطوبت را در خود نگه دارند و زمینه رشد باکتری ها را فراهم نمایند و در اغلب اوقات باعث عفونت های گوش شوند.

پیرایش مو تنها باید روی لایه بیرونی (پوشش رویی) انجام گیرد. این کار برای مرتب و تمیز کردن پامرانین انجام می شود و می تواند به این نژاد کمک کند که ظاهری «گرد» داشته باشند که بسیار دوست داشتنی است. پیرایش روی 4/1 پوشش در مناطقی که نیاز به گرد شدن و شکل دهی دارند، انجام می گیرد. لطفاً پوشش زیری متراکم و ضخیم را کوتاه نکنید، زیرا روی رشد مجدد موها تأثیر می گذارد.
*** توجه: معمولاً یک پامرانین اولین پیرایش (چه درخانه و چه توسط یک آرایشگر) خود را پس از رشد موهای بزرگسالی، نیاز دارد. بنابراین، برای پامرانین های جوانی که هنوز پوشش دوره خردسالی خود را دارند و هنوز پوشش بزرگسالی آنها رشد نکرده است، پیرایش معمولاً غیرضروری است. بنابراین، سنی که یک پامرانین باید برای اولین بار پیرایش شود، از 10 تا 18 ماهگی است

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید آوردن یک توله سگ به خانه یک اتفاق فوق العاده هیجان‌انگیز است. اما اگر به محض ورود او همه امکانات‌تان آماده نباشد این…

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید

وسایل مورد نیاز برای توله سگ جدید آوردن یک توله سگ به خانه یک اتفاق فوق العاده هیجان‌انگیز است. اما اگر به محض ورود او همه امکانات‌تان آماده نباشد این…
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.
نتیجه‌ای پیدا نشد.

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

من فقط فکر می کنم به اندازه کافی همه کاره است. همانطور که همیشه، بهتر و بدتر است، اما من از محصول لذت می برم. آنها آنچه را که در نسخه ی نمایشی می بینید به شما می دهند و یک راه حل عالی برای وب سایت ها است.

جان اسمیت

توسعه دهنده ناسا

تم بزرگ این دومین خریدم از شما من بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.. من بسیاری از تم ها را خریدم اما فقط دو بار رتبه 5 ستاره را برای هر دو مورد به شما دادم. کار شما بهترین در راست چین است – تشویق!

سامانتا گرین

خریدار

مانند طراحی تم اما بزرگترین تشکر برای پشتیبانی کاربر. این بسیار مهم است، اگر نه مهمترین شاخص ما توصیه می کنیم!

راب اسمیت

طراح

فهرست
Need Help? Chat with us!
Start a Conversation
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp